Ekin Yazın Dostları – Tiyatro

Ekin Yazın Dostları'nın Tiyatro Kaynağı

Tiyatrolara Çağrı

Posted by Aydın Ergil 17 Eylül 2013

sertifika-2013

Değerli Tiyatro Yöneticileri,

2006 yılında kitap okurlarını ve tiyatro izleyicilerini biraraya getirmek için kurulan Ekin Yazın Dostları, 2008’den bu yana tiyatro tartışma toplantıları düzenlemektedir. Grup 2013’ten başlayarak tiyatro ödülleri de vermeye başladı.

Ekin Yazın Dostları, 2012-2013 sezonu boyunca seçkiye katılmak isteyen tiyatroların oyunlarını izledi ve sezon sonunda ödüllendirdi. Ödüller 30 Mayıs 2013’de Akatlar Kültür Merkezi’nde sahiplerini buldu.

Ödül yönetmeliği ile ödül kazananların adlarını Ekin Yazın Dostları’nın internet sitesinde bulabilirsiniz:

https://ekinyazint.wordpress.com/

Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri, kapsamını bu yıl daha da genişletiyor. Geçen sezon 28 tiyatronun oyunları ödüllere aday olmuştu. Bu yıl diğer tiyatrolar da dilerlerse ödül kapsamına girebilir. Ekin Yazın Dostları’nın tiyatro tartışmalarında yer alacak oyunlar, seçici kurul tarafından ödüllere katılan oyunlar arasından seçilecektir. Ekin Yazın Dostları Özel Ödülü bu toplantılara katılanlar tarafından belirlenecektir.

Seçici Kurul’da, Aydın Ergil, Aysel Sakarya, Gülseren Bektaş, Hatice Dolu, Nurdan Ergil ve Seray Anıl bulunuyor. Ödüllere, yalnızca, değerlendirmeye katılmak isteyen tiyatroların oyunları aday olabiliyor. Değerlendirmeye katılmak için tiyatroların yapması gereken tek şey, Ekin Yazın Dostları’na seçici sayısı (6 kişi) kadar kontenjan ayırmak. Ödül kazananlar, 2014’ün Mayıs ayında açıklanacak.

Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri’nde oyunlarının değerlendirilmesini isteyen tiyatrolar 31 Ekim 2013’e dek aşağıda yer alan adrese bir ileti göndererek başvurabilirler.

Değerlendirmeye katılsın katılmasın, her biri aydınlanma yolunda bir basamak olan tüm tiyatrolara başarılar diliyoruz.

Ekin Yazın Dostları

aydinergil@gmail.com

Reklamlar

Sorry, the comment form is closed at this time.