Ekin Yazın Dostları – Tiyatro

Ekin Yazın Dostları'nın Tiyatro Kaynağı

Yok Böyle Bir Kız (Tiyatro Kedi)

Posted by Aydın Ergil 11 Ekim 2013

Afiş YBBK 0310

Hepimiz aşık oluyor ardından da aşık olduğumuz kişiyi var gücümüzle değiştirmeye çalışıyoruz. Peki ya gerçekten değiştirebilseydik? Tatmin olur muyduk?

“Yok Böyle Bir Kız” hayalindeki kızı bir gün ansızın karşısında bulan genç bir yazarın ve sevimli bir aşkın romantik komedisi.

Tiyatro Kedi’nin 2013 repertuarında yer verdiği bu dinamik komedide Gamze Topuz, Yunus Günçe, Pamela Spence ve Suat Güzey rol alıyor. Oyunun yönetmenliğini Damla Cercisoğlu üstlenirken bu genç kadroya Hakan Altıner Tiyatro Kedi Genel Sanat Yönetmeni olarak yön veriyor.

Reklamlar

2 Yanıt to “Yok Böyle Bir Kız (Tiyatro Kedi)”

  1. SERAY ANIL said

    Gamze Topuz’un abartılı oyunu ve yer yer rolünden çıkıp gülmesi seyir zevkini ve özdeşleşmeyi bölüyor, diğer üç oyuncu rollerinde başarılıydı.

  2. Tiyatro Kedi bu kez bir farklı türü dağarcığına almış: Gençlik Komedisi. Türü açacak olursak temposu hızlı, oyuncuları genç, konusunda genç insanların öyküsü var. Yazar Ozan, ağabeyi Volkan ve onun eşi Maya’nın da tanık olduğu olayda, yazdığı 2. romanında sözetmeye başladığı roman kahramanı Masal’ın canlandığını görür. Masal’ın romanda yazdığı her yeni hareketi yaptığını farkeder, bu şekilde ona her istediğini yaptırır. Yine sonunu söylememeliyim. Bu konuyu işleyen birçok oyun izlemiştik. En son geçen yıl Öteki Hayatlar’da izlediğimiz Yaz Boz buna en yakın örnek. Yaz Boz için yazdıklarımı burada da yineliyorum: “Eğer insanların her dilediği gerçekleşseydi mutlu olurlarmıydı? Ya da dilediklerinin çoğundan cayarlarmıydı?” Yok Böyle bir Kız bu konuyu güldürü biçeminde işlemiş. Gerçekten izleyici oyunda epeyce gülüyor. Oyunculuklara gelince, abartılı (güldüren) Masal rolünde genç sanatçı Gamze Topuz’u zevkle izledik. Yunus Günçe’de sözcükler arasında minik duraksamalar olmasaydı daha da beğeneceğimizi düşündük. Pamela Spence ve Suat Güzey de güldürüde epeyce gayret harcıyorlar. Oyunun künyesinde yazarın adı yok, uyarlayanın adı var. Keşke yazarın da kim olduğunu bilseydik.

Sorry, the comment form is closed at this time.