Ekin Yazın Dostları – Tiyatro

Ekin Yazın Dostları'nın Tiyatro Kaynağı

Hayatımın Bilgisi (Münibe Millet)

Posted by Aydın Ergil 07 Aralık 2013

e988ba_bc570d70000e426ab46c1c1503a7dc58.jpg_srz_p_396_265_75_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srz

Yazan-Yöneten: Özgür Akarsu

Oynayan: Münibe Millet

Dramaturji: Zafer Ertem

Görsel Tasarım-Uygulama: Bilge Can Gürer

Işık Tasarımı: Metin Çelebi

Müzik: Mantar Palas

Afiş: Okan Kayabaş

Video ve Ses Oyuncu Kadrosu:

Başak Meşe, Kevser Mukayyet

Efe Keleşoğlu,  Erkek ve reklam sesleri

Prodüksiyon: Aslı Şüküroğlu

Münibe Millet tarafından oynanan tek kişilik oyun “Hayatımın Bilgisi” prömiyerini 11 Aralık saat 20.30’da Sahne Hal’de yapıyor.

“Hayatımın Bilgisi” bir kadının hikâyesi. Tanıdık, bildik ve sıradan. Metroda yanımıza oturan, vapurda telefonunu kurcalayan. Hayatın koşturmacası içerisinde durmak bilmeksizin yuvarlanan. “Başka türlü bir şey”i arayan ama ne onu var edecek kadar güçlü ve cesur, ne de onu unutacak kadar ikiyüzlü olan. Aşık-mış, ait-miş, mutlu-ymuş gibi yapa yapa rolünde ustalaşan; aşık, ait, mutlu olan. Ama ne yaparsa yapsın, içindeki sesleri susturamayan.

Beyaz yakalı bir kadın çalışanın, bir sunum sırasında benliğinin derinliklerine doğru çıktığı  yolculuğu anlatan oyun, kendisi de bir beyaz yakalı çalışan olan Özgür Akarsu tarafından yazıldı. Hayalleri, geçmişi ve toplumsal tanımlar arasında sıkışıp kalmış bir bireyin çığlığı olarak nitelendirebilecek “Hayatımın Bilgisi” Aralık ayı boyunca Sahne Hal’de sergilenecek.

“Sabah kalktığımda yine yeni bir insan olarak hayata başlıyorum. Başarılı bir iş kadını, iyi bir sevgili, iyi bir vatandaş, kazanmayı ve harcamayı bilen, kendisine güveni tam son model bir bir bir bir….şey işte. Son model bir şey…”

“Varım, vardım, varolacağım, çünkü düşünemiyorum, sadece hayal kuruyorum”

Münibe Millet

Oyuncu ve dansçı Münibe Millet, özel bir okulda eğitmenlik yapmaktadır. Öğrencilik yıllarından itibaren birçok televizyon, dans ve tiyatro projesinde yer almıştır. Son olarak geçtiğimiz yıl, IDANS Avrupa Komisyonu’nun Kültür Programı tarafından desteklenen Jardin d’Europe ağı çerçevesinde gerçekleştirilen “Down to the Earth”  adlı çağdaş dans performansının koreografı ve dansçıdır.

Özgür Akarsu

Üniversite yaşamı boyunca İTÜ Sahnesi’nde sonrasında da Seyyar Sahne’de tiyatro yapan Özgür Akarsu, şu an özel bir şirkette çalışmaktadır. Geçmişte Murat Uyurkulak’ın “Har” adlı romanı üzerine bir oyunlaştırma denemesinde bulunan yazarın “Hayatımın Bilgisi” ilk özgün metin çalışmasıdır.

Süre: 80 dk.

Gösterim Tarihleri:

11 Aralık Çarşamba (Prömiyer)

17 Aralık Salı

22 Aralık Pazar

Saat: 20.30

 

Gösterim Yeri: Sahne Hal-Mecidiyeköy   / Eski Osmanlı Sok. No:3/A  Mecidiyeköy, İstanbul (www.sahnehal.com)

Bilet Fiyatları: Tam 30 TL / Öğrenci  20 TL    (mybilet.com)

 

İletişim:

Aslı Şüküroğlu

Tel: 0536 527 62 12  

Email: aslibilinch@gmail.com

Reklamlar

Bir Yanıt to “Hayatımın Bilgisi (Münibe Millet)”

  1. Münibe Millet’i önce Tiyatro Pera’da daha sonra da Tiyatro Barbone’nin ilk oyunu İki Dünya Oteli’nde izlemiş ve beğenmiştim. Münibe Millet bu kez tek kişilik bir oyunla karşımıza çıkıyor. Yazar ve yönetmen aynı kişi: Özgür Akarsu. Münibe Millet yine başarılı, bu tek kişilik oyunla bir sıçrama yaptığını düşünğyorum, dans bilgilerini de oyunun hareket düzenine yansıtmayı başarmış. Yolunun açık olmasını diliyorum.

Sorry, the comment form is closed at this time.