Ekin Yazın Dostları – Tiyatro

Ekin Yazın Dostları'nın Tiyatro Kaynağı

Erkan Yücel Tiyatro Ödülü

Posted by Aydın Ergil 02 Mayıs 2014

Erkan Yücel Tiyatro Ödülü sahiplerini buldu

Kuşadası’nda geçirdiği bir trafik kazası sonucu 1985 yılında aramızdan ayrılan Aydınlıkçı sanatçımız Erkan Yücel adına Kuşadası Belediyesi tarafından verilen “Erkan Yücel Tiyatro Ödülü” dördüncü kez sahiplerini buldu..

Erkan Yücel’in doğum günü olan 13 Mart’ta Kuşadası Belediyesi Vefa Projesi kapsamında verilen ödüllerve proje için konuşan Kuşadası Belediye Başkan Vekili Murat Saraç, “Ulusal ve uluslararası alanda Kuşadası ile ilgili güzel işler yapan tüm sanatçı ve kişileri anarak, yaşatmak görevimizdir. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz vefa projesini devreye soktuk. Rahmetli Erkal Yücel’i de bu kapsamda saygıyla anıyoruz. 2011’de ilk kez gerçekleştirdiğimiz ulusal çaptaki tiyatro ödülüne de seçici kurulumuz tarafından ünlü sanatçı Meral Çetinkaya uygun görülmüştü. Geleneksel hale getirmeyi hedeflediğimiz bu ödül 2012 yılında Genco Erkal‘ın ardından, 2013 yılı için Uğur Uzunel, 2014 için Mehmet Esen tiyatro çalışmaları nedeniyle seçici kurul tarafından oybirliği ile seçilmiştir” dedi.

Ardından Mehmet Esen konuşmasında: “Fikirleri, düşünceleri her yerde dolanıyor Erkan Yücel’in. Gezi Parkı’nda vardı, Berkin Elvan’da görüyoruz. Konuşulacak o kadar çok şey ve anlatılacak o kadar çok anı var ki şuan hepsini anlatmak geliyor içimden ancak şunu unutmayın değerli katılımcılar, Erkan Yücel bir tek sahnede halkın önünde eğmiştir boynunu” dedi.

Erkan Yücel’in eşi Şükran ve oğulları Doğu ile Fırat Yücel, ayrıca tiyatro müziklerini yapan Diler Ebeperi anma programına katılarak Erkan Yücel ile ilgili anılarını anlattı.

Kaynak: http://www.aydinlikgazete.com/sanat3/36070-erkan-yucel-tiyatro-odulu-sahiplerini-buldu.html

Reklamlar

Sorry, the comment form is closed at this time.