Ekin Yazın Dostları – Tiyatro

Ekin Yazın Dostları'nın Tiyatro Kaynağı

Olacak Şey Değil (Tiyatro Dünyası Oyuncuları)

Posted by SERAY ANIL SAĞLAM 30 Ekim 2014

olacak_sey_degil_2

Yazan: Michael Cooney
Yönetmen: Can Törtop
Çevirmen: Haldun Dormen
Oyuncular:
Berke Hürcan, Can Törtop, Ümmühan Kıldiş, Bülent Keser, Can Mutluca, Ferhat Balaban, Hande Melek, Demet Erdem, Fevzi Erden, Aga Jablonska, Belkıs Tuğcu

Konu:
İki yıl önce işinden atılan Eric Swan (Berke Hürcan) bunu karısı Linda’ya (Ümmühan Kıldiş) söyleyemez.Yeni bir iş bulmak yerine eski kiracısına gönderilen işsizlik çeklerini almaya başlar. İki yıl içinde sosyal sigortalara sahte belgeler ve hayali isimler göndererek pek çok bölümden para alır. Ayrıca gönderilen sağlık ürünlerini de ihtiyar George Amcası (Ferhat Balaban) aracılığıyla satmaktadır. Saf komşusu Norman (Can Törtop) ise kendi adına uydurulan belgeler ve hastalıklardan habersiz evlilik planları yapmaktadır.Ancak eve gelen bir müfettiş (Bülent Keser) ile işler içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.
Reklamlar

Bir Yanıt to “Olacak Şey Değil (Tiyatro Dünyası Oyuncuları)”

  1. Genç tiyatrolarımızdan Tiyatro Dünyası Oyuncuları bu ikinci oyunuyla vodvil türündeki çizgisini sürdürüyor. Yönetmen ve Norman rolündeki Can Törtop bu İngiliz güldürüsüne güncel yaşamımızdan espriler de katarak olayların daha da gülünç olmasını sağlıyor. Oyuncular da çevirmen Haldun Dormen’in tarzına uygun bir hızda güldürüyü zevkle izlenir hale getiriyorlar. Tiyatroda gülmeyi özleyenlere öneririm.

Sorry, the comment form is closed at this time.