Ekin Yazın Dostları – Tiyatro

Ekin Yazın Dostları'nın Tiyatro Kaynağı

Öykülerden Oyunlar (Tiyatro Keyfi)

Posted by SERAY ANIL SAĞLAM 14 Kasım 2014

Öykülerden OyunlarYazan: Emrah Serbes
Yöneten: Tayfun Dinçer
Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz
Müzik: Orhan Enes Kuzu
Dramaturji: Kemal Başar
Yardımcı Yönetmenler: Vedat Vural, Elif Şahin
Oynayanlar: Hakkı Ergök, Kemal Başar

Öykülerden Oyunlar… Erken kaybedenlerin öyküleri… Paramparça hikayeler… Hüzünlü, matrak, coşkulu… Tiyatro Keyfi bu yeni prodüksiyonunda, eserleri özellikle gençlerce çok sevilmiş olan yazar Emrah Serbes’in öykülerini sahneye taşıyor.

Tiyatro Keyfi, Rain Man ve Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış’tan sonraki bu üçüncü yapımının prömiyerini 25 Kasımda Garajistanbul’da yapıyor.

Tayfun Dinçer’in yönettiği eser VSG Production’ın desteğiyle yapılmış, sahnelerimizde az rastlanan görsel efektleriyle de dikkat çekiyor.

Eser 1985’te kaybettiğimiz usta oyuncu Savaş Başar’ın kaybının 30. yılı anısına yapılıyor.

Reklamlar

Bir Yanıt to “Öykülerden Oyunlar (Tiyatro Keyfi)”

  1. Genç yazar Emrah Serbes’in on öyküsünü, öykü konularıyla ilişkili video görüntüleri eşliğinde sahnede izlemek bana yazın (edebiyat) günlerini anımsattı. Sahnede ilk kez oyuncu olarak izlediğim usta yönetmen Kemal Başar ve yine ilk kez izlediğim usta oyuncu Hakkı Ergök öyküleri sırayla dillendirdiler. Kimi yerleri gülmece içeren video görüntüleri de olabildiğince eşzamanlı olarak tv ekrenından izlenebildi. Öykülerdeki konulara uygun ışık tasarımı ise arka planda oyuna destek verir nitelikteydi. Emek verenleri kutluyorum. Savaş Başar’ı da saygıyla anıyorum.

Sorry, the comment form is closed at this time.