Ekin Yazın Dostları – Tiyatro

Ekin Yazın Dostları'nın Tiyatro Kaynağı

Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri 2015

Posted by Aydın Ergil 05 Mayıs 2015

EKIN YAZIN LOGO_resizeBasın Duyurusu  5 Mayıs 2015

Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri, 21 Mayıs 2015 Perşembe akşamı Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir törenle üçüncü kez verilecektir.

Ekin Yazın Dostları 2014’ün Ekim ayında geçen yılın aday tiyatroları dışındaki tiyatrolara da seçkiye katılım çağrısında bulundu. Bu çağrıya olumlu yanıt verenlerle birlikte 60 tiyatronun 100 oyunu seçici kurul tarafından izlendi ve değerlendirildi. Bu tiyatroların ve oyunlarının adları internet sitemizde yer almaktadır.

Seçici Kurul aşağıda adları bulunan kişilerden oluşmaktadır:

  • Aydın Ergil, Aysel Sakarya, Gülseren Bektaş, Hatice Dolu, Nevzat Yıldıran, Nurdan Ergil, Seray Anıl

Ödüller konusunda bazı açıklamalar:

  • Seçkide yalnızca, İstanbul’da geçen yıl sahnelenmeye başlayan profesyonel tiyatroların Türkçe oynanan oyunları dikkate alınmıştır.
  • 7 Kişilik seçici kurul bu yıl toplam 500 oyun izledi. Kişi başı izlenen oyun sayısı ortalama 70’in üzerindedir. Ödül kazanan oyunlar tüm seçici kurul tarafından izlenmiştir.
  • Bu yıl 21 dalda 25 ödül verilmiştir.
  • Yanında küçük salon ya da komedi gibi belirlemeler olmayan dallardaki ödüllerde tüm sanatçılar ve oyunlar aday olmuştur.
  • Yılın Komedisi ödülü yine yalnızca Ekin Yazın Dostları tarafından verilmiştir. Komedi ödülü bu yıla özgü olmak üzere iki oyuna verildi.
  • Ekin Yazın Dostları, Yılın Teması’nı 1 Şubat’ta “Kadın Olmak” olarak açıklamış, ödülü alan oyun da grubun “Tiyatro İzleme Platformu” tarafından belirlenmiştir.

Ödül kazanan tüm sanatçıları ve tiyatroları kutluyoruz.

Ödüllerimiz-2015Destekçiler: Beşiktaş Belediyesi, Rota Kimyasal, Tink ve Gen Tanıtım

Reklamlar

Sorry, the comment form is closed at this time.