Ekin Yazın Dostları – Tiyatro

Ekin Yazın Dostları'nın Tiyatro Kaynağı

Cyrano de Bergerac (İBB Şehir Tiyatroları)

Posted by SERAY ANIL SAĞLAM 28 Eylül 2015

Yazan : EDMOND ROSTAND
Çeviren : SABRI ESAT SİYAVUŞGİL
Yöneten : MEHMET BİRKİYE
Dramaturgi : BAŞAK ERZİ
Sahne Tasarımı : BARIŞ DİNÇEL
Kostüm Tasarımı : CANAN GÖKNİL
Işık Tasarımı : MURAT İŞÇİ
Müzik : TOLGA ÇEBİ
Koreografi : ALPASLAN KARADUMAN
Efekt : ERSIN AŞAR
Yönetmen Yardımcısı : AYBAR TAŞTEKİN, SERAP DOĞAN, ERCAN DEMİRHAN
OYUNCULAR
ALİZE ERTEM, ASRIN GURUR KUYUCAK, AYŞECAN TATARİ, CAN ALİBEYOĞLU, CAN TARAKÇI, CEM KARAKAYA, CEM URAS, ÇIĞDEM GÜREL, DAMLA CANGÜL, DERYA KEYKUBAT, DOĞAN ALTINEL, EMRAH CAN YAYLI, EMRAH DERVİŞ SOYLU, ERTAN KILIÇ, GİZEM AKKUŞ, GÖKHAN EĞILMEZBAŞ, GÖKSEL ARSLAN, GÜLŞAH BAYAR, HAKAN GÜMÜŞ, HASİP TUZ, HÜSEYİN KEFELİ, İBRAHİM ULUTAŞ, LALE KABUL, MURAT BAVLİ, MUSA ARSLANALİ, OKAN PATIRER, ÖZGÜR DAĞ, ÖZGÜR DERELİ, SEDA ÇAVDAR, ŞEYDA ARSLAN, TANJU GİRİŞGEN, YİĞİT SERTDEMİR

Kılıç kullanması ve şairliğiyle hayranlık uyandıran Cyrano’nun tek kusuru, haddinden fazla büyük olan burnudur. Kendini son derece çirkin bulan Cyrano, kuzeni Roxane’a aşık olur, ne var ki Roxane Cyrano’nun bölüğünden genç ve yakışıklı Christian’a aşıktır. 17. yüzyıl Fransa’da yaşamış şair ve silahşör Cyrano de Bergerac’ın hayatından esinlenen oyun, aşkı, kahramanlığı ve gururu anlatıyor.

Reklamlar

2 Yanıt to “Cyrano de Bergerac (İBB Şehir Tiyatroları)”

  1. Reyhan said

    Oyun Güzel ama biraz uzun olmuş. Yiğit Sertdemir rolünün hakkını vererek oynuyor. Onun dışında en çok Cem Karakaya’yı beğendim, oyuna başka bir hava getirmiş, oyundaki en sempatik tip olmuş bence.Daha önce seyrettiğim oyunlarında da hep düşündüğüm gibi sahneye çok yakışıyor tıpkı babası gibi.
    Gidip seyredilmeli bence.

  2. Geçen yıl daracık bir sahnede Cyrano nasıl oynanır, onu görmüştük. Bu yıl da koca bir sahnede, dev kadroyla nasıl oynanır onu gördük. Her ikisi de son derece başarılıydı. Mehmet Birkiye usta teknik sorunlarla boğuşuyordu, bu yüzden oyun biraz geç başladı, mikrofonla yükseltilen sesler kesintiler olunca bazen güme gitti. Tüm bu sorunlar yılın en iyi oyunlarından biri olmaya aday Cyrano’yu gölgeleyemedi. Barış Dinçel’in sahne tasarımı yine çok başarılıydı. Başta Yiğit Sertdemir (Cyrano) ve Ayşecan Tatari (Roxane) olmak üzere tüm kadro başarılıydı.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s