Ekin Yazın Dostları – Tiyatro

Ekin Yazın Dostları'nın Tiyatro Kaynağı

Üç Nokta (Tiyatro Ak’la Kara)

Posted by SERAY ANIL SAĞLAM 28 Eylül 2015

Yazan: Kerem Kobanbay

Yöneten: Murat Sarı / Yönetmen Yardımcısı:Can Esendal

Işık:Sepil Coşkun Altuncu / Dekor: Murathan Yılmaz

Oyuncular: Kerem Kobanbay, Bedia Ener. Levent Ünsal, Buket Dereoğlu, Vural Buldu, Devrim Atmaca, Nazlı Kar, Ahmet Taşdemir, Can Esendal.

Akıllara zarar bir komedi!

Bitirim taksi şoförü Faruk, hayalperest oyun yazarı Tarık ve telaşlı bir yapıya sahip olan Sadık adındaki üçüzler aynı evde yaşamaktadır. Faruk, eve Hale adında bir masöz çağırmıştır. Tarık yayınevinden gelecek olan Jale’yi beklemektedir. Sadık ise bir cinayete tanık olmuştur ve ölen adamın karısı Lale, ifade vermesi için onun peşine düşmüştür. O gün temizlik günüdür ve temizlikçi Fatma, kişileri ve olayları iyice birbirine karıştırır. Ona âşık olan apartman görevlisi Siyami, Fatma’nın kafasını daha da karıştırır. Cinayeti işleyen Tayyar ve onun peşinde olan Komiser Bülent de eve gelince akıllara zarar bir koşturmaca başlar.

Bu zekâ işi komediyi seyrederken, gülmekten yorulacaksınız!

Reklamlar

Bir Yanıt to “Üç Nokta (Tiyatro Ak’la Kara)”

  1. Tiyatro Ak’la Kara, yeni sezonu bir komediyle açtı: Üç Nokta. Buradaki üç nokta, körlük değil, üçüzlük anlamında kullanılmış. Komedilerin sahne tasarımında genellikle beş kapı olur, bu kez altı kapı var. Oyunun yazarı Kerem Kobanbay aynı zamanda baş rolde büyük bir başarıyla oynuyor. Deneyimli oyuncu Bedia Ener ise vodvilin en komik karakterlerinden birini canlandırıyor. Levent Ünsal bıçkın bir katil rolünde, Buket Dereoğlu da masöz rolünde başarılı. Gülmek istiyorsanız kaçırmayın derim.

Sorry, the comment form is closed at this time.