Ekin Yazın Dostları – Tiyatro

Ekin Yazın Dostları'nın Tiyatro Kaynağı

Ahududu (Tiyatro Kare)

Posted by Aydın Ergil 08 Aralık 2016

ahududuYazan: Joseph Kesselring
Uyarlayan/ Yöneten: Nedim Saban
Dekor: Barış Dinçel
Kostüm: Günnur Çaras
Yardımcı Yönetmen: Erdinç Doğan

Oyuncular: Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban, Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu

Melek Baykal ve Nedim Saban Yıllar Sonra Tiyatro Sahnesinde

Yıllarını tiyatro sanatına adayan iki dev isim Melek Baykal ve Suna Keskin, Nedim Saban’la birlikte, Tiyatrokare’nin yeni oyunu Ahududu’da buluşuyor. Melek Baykal ve Nedim Saban uzun süre sonra oyuncu olarak tiyatro sahnesine geri dönüyor.

Yıllardır başarılı ve uzun soluklu TV projelerinde yer alan Sanatçı Melek Baykal, Tiyatrokare’nin yeni oyunu, Nedim Saban’ın yönettiği Ahududu ile Aralık ayında tiyatro özlemine son veriyor. “Ferhunde Hanımlar”ın “Nermin”i, “Hayat Bağları”nın “Nurhayat”ı, “Cennet Mahallesi”nin “Pembe”si Baykal, dizi ve canlı yayın temposu nedeniyle yıllardır uzak kaldığı sahnelere, Ahududu kadınlarından biri olarak 17 Aralık’ta dönüyor. Henüz 17 yaşındayken tiyatroya başlayan ve ilk oyununda 85 yaşında bir kadını canlandırarak büyük beğeni toplayan Melek Baykal, sanat yaşamına yine tiyatroyla devam ediyor.

Duayen tiyatrocu Suna Keskin ile birlikte çalışacak olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu söyleyen Melek Baykal; “Uzun soluklu TV projelerinde yer aldığım için yedi yıl kadar tiyatrodan uzak kaldım. Yıllardır da seyirciyle yüz yüze olmanın ve aşkla bağlı olduğum tiyatronun özlemini çekiyordum. Seneler sonra, iyi bir proje olduğuna inandığım Ahududu ile sahneye döneceğim. Tiyatrokare’nin her yıl sanatsal çıtasını daha çok yükseltmesi ve Nedim Saban’ın ısrarlı çabaları beni çok etkiledi. Nedim Bey’den bu yıl teklif gelince, tüm diğer projeleri geri çevirerek ‘evet’ dedim. Hem Ahududu gibi sevilen bir komedi ile hem Suna Keskin gibi saygı duyduğum müthiş bir duayenle hem de tiyatro aşkına ve seyircinin sevgisine güvendiğim Nedim Saban ile sahne alacak olmaktan çok mutluyum. İyi bir iş çıkartacağımıza gönülden inanıyorum” dedi.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Sokrates’in Son Gecesi” adlı oyundaki başarılı yorumuyla, Sanat Kurumu’nun 2008-2009 Tiyatro Ödüllerinden “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”ne layık görülen usta sanatçı, Joseph Kesselring’in yazdığı kara komedi oyunu ile bu kez seyirciyi güldürmeye hazırlanıyor.

Dünyada en çok sahnelenen tiyatro oyunlarından olan Ahududu’da, Mürşide rolüyle Melek Baykal, kardeşi Müşfike rolü ile Suna Keskin ve Zeki rolü ile aynı zamanda oyunun yönetmenliğini de gerçekleştiren Nedim Saban seyirci ile buluşacak.

Ahududu-2

Reklamlar

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s