Ekin Yazın Dostları – Tiyatro

Ekin Yazın Dostları'nın Tiyatro Kaynağı

Çöpçatan (İstanbul Kumpanyası)

Posted by Aydın Ergil 23 Şubat 2017

copcatan

Yazan : Ali Bey
Yöneten : Tarık Şerbetçioğlu
Müzik: Deniz Noyan
Dekor Tasarım: Eylük Gürcan
Dramaturg: Gökhan Aktemur
Koreograf:
Binnur Şerbetçioğlu
Işık Tasarım:
Mustafa Türkoğlu

Oynayanlar: Tarık Şerbetçioğlu, Binnur Şerbetçioğlu, Naci Taşdöğen, Nermin Tunçay, Serhan Atak, Seda Nuroğlu, Tuncay Vicnelioğlu, Gizem İnceoğlu, Cem Özoktay, Uğur Göncü

Ömer Göktay ve Orkestrası

İstanbul Kumpanyası 2016-2017 tiyatro sezonunda Ali Bey’in Letafet adlı eserinden Tarık Şerbetçioğlu’nun uyarladığı ve yönettiği Müzikal Komedi oyunu “Çöpçatan” ile seyircilerinin karşısına çıktı.

Oyunun ilk gösterimi 24 Şubat 2017 Cuma günü Kadıköy Barış Manço K.M de gerçekleşti. Seyircilerin dakikalarca ayakta alkışladığı oyunun Müzikleri Deniz Noyan’a, Dekor- Kostüm tasarımı ve Koreografisi Binnur Şerbetçioğlu’na, Dramaturgisi Gökhan Aktemur’a ait.

Ömer Göktay yönetiminde 5 kişilik Çöpçatan orkestrasının eşlik ettiği oyunda; Binnur Şerbetçioğlu, Naci Taşdöğen, Tarık Şerbetçioğlu, Nermin Koçak Tunçay, Serhan Atak, Seda Nuroğlu, Gizem İnceoğlu, Tuncay Vicnelioğlu, Cem Özoktay ve Uğur Göncü rol alıyor.

Modern ile Gelenekselin harmanlandığı eğlenceli oyunda Nune adındaki Falcı (Binnur Şerbetçioğlu) iki sevdalı yüreğin arasında çöpçatanlığa soyunuyor, seyircileri maceradan maceraya sürüklüyor.

“Türk tiyatrosunda yeni biçimlere, yeni sahne plastiğine ve anlatımlara ihtiyaç var” diyen yönetmen Şerbetçioğlu, yine 1916 yılına ait 101 yıllık bir metinden modern bir okuma ile müzikli komedi oyunlarına bir farklı bakış getiriyor. 100 yıl öncesinin operetleri günümüz seyircisine bugünün sunumu ile aktarılıyor.

Konu: Muhsin içine kapanık bir gençtir. Arkadaşı ve akıl hocası Abdi ile Göksu mesiresine gelirler. Abdi Muhsin’i halk içine çıkarmak ve kısmet bulmak umuduyla getirmiştir Göksu’ya. Çingene falcı Naile’nin marifetiyle Letafet Hanımla tanışan Muhsin ilk görüşte aşık olur İstanbul’un zarif hanımefendisi Letafet’e…

Tüm zenginliği ile Türk Temaşa Sanatının incelikleri sunacağız günümüz seyircisinin beğenisine. Böylelikle bize ait bir hikayeyi, bizim üslubumuzla yeniden çıkarıyoruz ramp ışıklarına. Al gözüm seyreyle…

21 Mart 2017         Salı             20:30 Caddebostan K.M (Gala)
27 Mart 2017         Pazartesi      20:30 Sefaköy K.M
9 Nisan 2017         Pazar           20:00 Ataşehir K.M
3 Mayıs 2017        Çarşamba    20:30 Bağlarbaşı K.M

Reklamlar

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s