Ekin Yazın Dostları – Tiyatro

Ekin Yazın Dostları'nın Tiyatro Kaynağı

Lions Halk Jürisi Ödülleri (İstanbul Dışı)(2008-2010)

Posted by Aydın Ergil 16 Mart 2017

İstanbul Dışı 2010

ANKARA

Prodüksiyon: KERBELA, Ankara Devlet Tiyatrosu
Yönetmen: Yunus Emre BOZDOĞAN, Islıkçı, Ankara Devlet Tiyatrosu
Oyun Yazarı: Nihat ASYALI, Rab Şeytana Dedi ki, Ankara Devlet Tiyatrosu
Erkek Oyuncu: Hakan Beşen, Gizler Çarşısı, Ankara Devlet Tiyatrosu
Durukan ORDU, Rab Şeytana Dedi ki, Ankara Devlet Tiyatrosu
Kadın Oyuncu: Müjde HAYAT, Hastane, Ertan Prodüksiyon
Yardımcı Erkek Oyuncu: Özgürcan ÇEVİK, Kod Adı Keklik, Ankara Sanat Tiyatrosu
Yardımcı Kadın Oyuncu: Çağla ÇALTINOĞLU, Yalancı Aranıyor, Ertan Prodüks.
Ezgi ÖZTEN, Entrikalı Dolap Komedyası, Ertan Prodüksiyon
Küçük Salon Kadın Oyuncu: Servet PANDUR, Krem Karamel, Ankara Devlet Tiyatrosu.
Toplu Canlandırma: ANAM BACIM AVRADIM, Ankara Devlet Tiyatrosu.
Komedi Erkek Oyuncu: Serkan GÜRBÜZ, Buralarda Kız Olmak, Antik Tiyatro

Habib HACIMUSTAFAOĞLU , Aladağlı Miho, Canlar Tiyatrosu
Komedi Kadın Oyuncu: Gülçin YAŞAROĞLU, Sinek Kadar Kocam Olsun, Ankara Devlet Tiyatrosu.
Komedi Toplu Canlandırma: BURALARDA KIZ OLMAK, Antik Tiyatro
Sahne Tasarımı: Sedat DEMİRSOY, Hiç, Mavi Sahne
Kostüm Tasarım: Esra SELAH, Rab Şeytana Dedi ki, Ankara Devlet Tiyatrosu
Işık Tasarımı: Yakup ÇARTIK, Kerbela, Ankara Devlet Tiyatrosu.
Özgün Tiyatro Müziği: Cem İDİZ, Anam Bacım Avradım, Ankara Devlet Tiyatrosu.
Efekt Tasarımı: Canan KESEBİR, İşte Baş İşte Gövde , Ankara Devlet Tiyatrosu.
Koreografi: İhsan BENGİER, Islıkçı, Ankara Devlet Tiyatrosu.
Özgün Yeni Oyun: EKSPRESS, Ankara Devlet Tiyatrosu.
Tek Kişilik Prodüksiyon: Ömer ERYİĞİT, Suerte, Mavi Sahne
Ümit Veren Yeni Tiyatro
DİP Sahne, Mojo
Asaf Çiyiltepe Özel Ödülü:
Prof. Dr. Semih Çelenk, Heccav, Ankara Sanat Tiyatrosu
Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Ankara)
Gonca ERÇİL, Sinek Kadar Kocam Olsun, Ankara Devlet Tiyatrosu.
Hasan GÜNEY, Keşanlı Ali Destanı, Çankaya Üniversitesi
Duygu ÜSTÜNBAŞ, Keşanlı Ali Destanı, Çankaya Üniversitesi
Göksu KARINCA, Keşanlı Ali Destanı, Çankaya Üniversitesi

Özel Ödüller

Yener AKSU
Ankara Tiyatro Festivali
Savaş ERTAN
Ertan Prodüksiyon

İZMİR

Prodüksiyon: İSYAN, Yenikapı Tiyatrosu
Yönetmen: Tarkan OSOY, Mecazi Yaklaşımlar, Özel İzmir tiyatro Meydan-i Suhan Oyuncuları
Oyun Yazarı: Emel Bala GÜREL, Kordon’da Nal Sesleri, HAN Tiyatrosu
Erkek Oyuncu: Zafer ÖNAL, Aşk Öldürür, İzmir Devlet Tiyatrosu
Kadın Oyuncu: Gözde GÜLDİKEN, Arka Bahçe, Yenikapı Tiyatro
Canlandırmada Bütünlük : Keşanlı Ali Destanı, Menemen Şehir Tiyatrosu
Komedi Toplu Canlandırma: “TIP” DEYİNCE DUR, Tiyatro Arkadaş
Özgün Yeni Oyun: KISA OYUNLAR, Oyun Kutusu
Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (İzmir)
Nazlı MASATÇI, İsyan, Yenikapı Tiyatrosu

Vasıf Öngören Özel Ödülü:
Vasıf Öngören Kültür Merkezi

Özel Ödüller
İzmir Akademi Sanat
“Oliver Twist” prodüksiyonu ile çocuğu tiyatro dünyasına katarak kendini ve çevresini tanıma, değerlendirme ve eğlendirerek eğitme amacında olan

Assitej’in kuramlarına uygun Çocuk Oyunu sahnelemektedir

Özel İzmir Tiyatro Meydan-i Sühan Oyuncuları,

Geleneksel Türk Tiyatrosu altyapılı sentez eserler sunan ve yöntem tiyatrosu olgusu ile oyuncu yetiştiriyor.

BTA – Hayrettin Filiz

Köy Enstitüleri ilgili tematik (Yıldızlara Bakmak, Güneşli Günlere Dair, Kazboğan, Delikanlı – Tonguç Baba ve Kır Çiçekleri, Hafız) metin çalışmaları

KIBRIS

Yönetmen: Yaşar ERSOY, Ölü Kentin Nabzı, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu
Erkek Oyuncu: Derman ATİK – Cenk GÜRÇAY, Profesyoneller, GİBETSU
Kadın Oyuncu: Özlem ÖZKARAM, Aykırı İkili, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları
Sahne Tasarımı: Hüseyin ÖZİNAL, Şehrazatın Oyunu, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları

Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Kıbrıs)
Hüsnü KARGILI , Pasadembo, Güzelyurt Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Özel Ödüller
LEFKOŞA BELEDİYE TİYATROSU – 30. YIL

ADANA

Yönetmen: Ali DÜŞENKALKAR, Özel Hayatlar, Adana Devlet Tiyatrosu
Erkek Oyuncu: Evren Çağrı TURAN, Özel Hayatlar, Adana Devlet Tiyatrosu
Kadın Oyuncu: Nimet İYİGÜN, Özel Hayatlar, Adana Devlet Tiyatrosu

ANTALYA

Adaptasyon: Savaş AYKILIÇ, Barış için Aşk Grevi, Antalya BŞB Tiyatrosu
Yönetmen: Murat DEMİRBAŞ, Vatan Kurtaran Şaban, Antalya BŞB Tiyatrosu
Erkek Oyuncu: Müfit KAYACAN, Vatan Kurtaran Şaban, Antalya BŞB Tiyatrosu
Kadın Oyuncu: Hasibe ÖZGÜR, Ödenmeyecek Ödemiyoruz, Antalya BŞB Tiyatrosu

Umut Veren Yeni Tiyatro
Tosmur Belediye Tiyatrosu, Rumuz Goncagül

BARTIN

Prodüksiyon: Hüznün Coşkusu, Bartın Tiyatrolar Platformu
Yönetmen: Zafer GECEGÖRÜR, Hüznün Coşkusu, Bartın Tiyatrolar Platformu
Erkek Oyuncu: Aykut ULU, Hatırla Avrupa, Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu
Kadın Oyuncu: Pınar DOĞANAY, Hatırla Avrupa, Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu
Zülal AKMEŞE, Ters Evlenme, Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu

BULANCAK

Prodüksiyon: DÜĞÜN YA DA DAVUL, Bulancak Şehir Tiyatrosu

MÜRSEL GÜLMEZ Özel Ödülü:
Ferda Kaynar, DÜŞEVİ OYUNCULARI

BURSA

Prodüksiyon: PUŞİDE-İ SİYAH (Kara Örtü), Bursa Devlet Tiyatrosu
Yönetmen: Neriman UĞUR, Karşılaşmalar Oyunu – Bursa Devlet Tiyatrosu
Erkek Oyuncu: Bülent ÇİFTÇİ, Bu Dizi Başka Dizi, Bursa Devlet Tiyatrosu
Kadın Oyuncu: Serap Uluyol KARANFİLCİ, Karşılaşmalar, Bursa Devlet Tiyatrosu
Tek Kişilik Prodüksiyon: Kutlay Akbal – Ben Ölürsem Arkamı Kim Toplar – Ekim Sanat Oyuncuları

Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Bursa)
Sinem AKAR, İntikam, Ekim Sanat Oyuncuları
Pınar DUMAN, İntikam, Ekim Sanat Oyuncuları

DİYARBAKIR

Yönetmen: Haldun DORMEN, Çirokeke Zivistane, Diyarbakır Şehir Tiyatrosu
Erkek Oyuncu: Yurdaer OKUR, Ölümü Yaşamak, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu
Kadın Oyuncu: Filiz KILIÇ, Ölümü Yaşamak, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu

Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Diyarbakır)
Yavuz AKKUZU, Çirokeke Zivistane, Diyarbakır Şehir Tiyatrosu

ESKİŞEHİR

Yönetmen: Emre KOYUNCUOĞLU , Sırça Kümes, Eskişehir BBŞT
Erkek Oyuncu: Enis YILDIZ, Beş Para Etmez Varyete, Tiyatro Anadolu
Kadın Oyuncu: Nazan YERLİ, Beş Para Etmez Varyete, Tiyatro Anadolu

Tek Kişilik Prodüksiyon:
Sinan DEMİREL, Dost, Eskişehir BBŞT

KOCAELİ

Prodüksiyon: İKİNİN BİRİ, Kocaeli Şehir Tiyatrosu
Yönetmen: Aydın SİGALI, Ay Işığında Şamata, Kocaeli Şehir Tiyatrosu
Erkek Oyuncu: Engin BENLİ, İkinin Biri, Kocaeli Şehir Tiyatrosu
Kadın Oyuncu: Zuhal GENCER, İkinin Biri, Kocaeli Şehir Tiyatrosu

Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Kocaeli)
Utku OĞUZ, İkinin Biri, Kocaeli Şehir Tiyatrosu

KONYA

Yönetmen: Murat ATAK, Uysal Yurttaş Projesi, Konya Devlet Tiyatrosu
Oyun Yazarı: Şirin Aktemur TOPRAK ve Gökhan TOPRAK, Gılgameş
Kadın Oyuncu: Tomris ÇETİNEL, Gılgameş, Konya Devlet Tiyatrosu

ORDU

Yönetmen: Ziver Armağan AÇIL, Oyunun Oyunu, Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu
Erkek Oyuncu: Cemil GÜNDÜZ, Oyunun Oyunu, Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu
Kadın Oyuncu: Mürüvvet BÜLBÜL, Parasız Yaşamak Pahalı, Oksijen Kültür Sanat Atölyesi Derneği
Yardımcı Kadın Oyuncu: Huri ODABAŞ, Parasız Yaşamak Pahalı, Oksijen Kültür Sanat Atölyesi Derneği
Canlandırmada Bütünlük (Ensemble): Bir Garip Oyun, ORSEV
Küçük Salon Erkek Oyuncu: Umut Şahin ve Hasan İrfan Buzcu, Carmen Oda Tiyatrosu
Komedi Kadın Oyuncu: Dilek Çelik, Zilli Zarife, Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu
Komedi Toplu Canlandırma: FATSA Kıvılcım T. Harç Parası

SAMSUN

Prodüksiyon: BİR GARİP MASAL , Samsun Düşevi Oyuncuları
Erkek Oyuncu: Hakan ALKAN, Bir Garip Masal,Samsun Düşevi Oyuncuları
Yardımcı Erkek Oyuncu: Hasan İrfan BUZCU, Bir Garip Masal,Samsun Düşevi Oyuncuları
Yardımcı Kadın Oyuncu:Mübeccel YALÇIN ve Manolyaya KUL, Samsun Düşevi Oyuncuları
Canlandırmada Bütünlük (Ensemble): 19 mayıs Üni.Tiyatro Kulübü, Guguk Kuşu
Komedi Toplu Canlandırma (Komedi Ensemble):Tiyatro Amisos, Ters Evlenme
Özgün Yeni Oyun: Bir Garip Masal, Murat Can Kibiroğlu, Samsun Düşevi Oyuncuları

TRABZON

Yönetmen: Barış ERDENK, İstibdat Kumpanyası, Trabzon Devlet Tiyatrosu
Kadın Oyuncu:Nuray YEŞİLARAZ, Savaş ve Kadın, Trabzon Şehir Tiyatrosu
Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Trabzon)
Gizem GÖRNAZ, Trabzon UMUT Tiyatrosu,

2008 ve 2009

ANKARA

Prodüksiyon
2009 Genç Osman, Ankara Devlet Tiyatrosu
2008 Ankara Devlet Tiyatrosu, Aşk-ı Memnu

Yönetmen
2009 Şakir Gürzumar, Genç Osman, Ankara Devlet Tiyatrosu
2008 Mehmet Atay, Aşk-ı Memnu, Ankara Devlet Tiyatrosu
2007 Ayşe Emel Mesci, Kurban, Ankara Devlet Tiyatrosu

Oyun Yazarı
2009 Serdar Doğan, Yangın Yeri Maraş, Canlar Tiyatrosu
2008 Tuncer Cücenoğlu, Çığ, Ankara Devlet Tiyatrosu

Erkek Oyuncu
2009 Erdinç Gülener, İhanet, Ankara Devlet Tiyatrosu
2008 Bahadır Tokmak, Kutulaştırma, Çankaya Belediye Tiyatrosu
2007 Ahmet Erkut, Kurban, Ankara Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu
2009 Ebru Saçar, Ölüm ve Kız, Ankara Sanat Tiyatrosu
2009 Berna Konur, Suçlu Yürekler, Ankara Devlet Tiyatrosu
2008 Devrim Yakut, Tek Kişilik Şehir, Ankara Devlet Tiyatrosu
2007 Miraç Eronat, Kurban, Ankara Devlet Tiyatrosu

Yardımcı Erkek Oyuncu
2009 Akın Erozan, Genç Osman, Ankara Devlet Tiyatrosu
2009 Tolga Tuncer, Genç Osman, Ankara Devlet Tiyatrosu
2008 Uğur Keleş, Rembetiko, Ankara Devlet Tiyatrosu

Yardımcı Kadın Oyuncu
2009 Rengin Samurçay, Galile’nin Yaşamı, Ankara Devlet Tiyatrosu
2008 Meliha Savaş, Zorunlu Hedefler, Ankara Devlet Tiyatrosu

Canlandırmada Bütünlük (Ensamble)
2009 Eşik, Ankara Devlet Tiyatrosu
2008 Kayıplar, Ankara Devlet Tiyatrosu

(Küçük Salon ) Erkek Oyuncu
2009 Fatih Al, Korkuyu Beklerken, Öteki Tiyatro
2008 Eray Eserol, Japon Kuklası, Ankara Devlet Tiyatrosu

(Küçük Salon) Kadın Oyuncu
2008 Serpil Gül, Japon Kuklası, Ankara Devlet Tiyatrosu

Komedi Erkek Oyuncu
2009 Bülent Yıldıran, Deliler Boşandı, Ank. Ekin Tiyatrosu
2009 Kutlay Akbal, Deliler Boşandı, Ank. Ekin Tiyatrosu

Komedi Kadın Oyuncu
2009 Cavidan Polatkan, Deliler Boşandı, Ank. Ekin Tiyatrosu

Komedi Canlandırmada Bütünlük
2009 Ajan, Antik Tiyatro
2008 Bir Mahalle ki, Ankara Devlet Tiyatrosu

Sahne Tasarımı
2009 Güven Öktem, Aç Sınıfın Laneti, Ankara Devlet Tiyatrosu
2008 Murat Gülmez, Çığ, Ankara Devlet Tiyatrosu

Kostüm Tasarımı
2009 Nalan Türkoğlu, Galile’nin Yaşamı, Ankara Devlet Tiyatrosu
2008 Sevgi Türkay, Aşk-ı Memnu, Ankara Devlet Tiyatrosu

Işık Tasarımı
2009 Zeynel Işık, Kontrabas, Ankara Devlet Tiyatrosu
2008 Şükrü Kırımoğlu, Tek Kişilik Şehir, Ankara Devlet Tiyatrosu

Özgün Tiyatro Müziği
2009 Nedim Yıldız, Eşik, Ankara Devlet Tiyatrosu

Efekt Tasarımı
2009 Mehmet Kızılgül, Ölüm ve Kız, Ankara Sanat Tiyatrosu

Koreografi
2009 İhsan Bengier, Galile’nin Yaşamı, Ankara Devlet Tiyatrosu
2008 Deniz Gebeshuber, Renbetiko, Ankara Devlet Tiyatrosu

Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Ödülleri
2009 Anıl Kır, Töre, Ankara Sanat Tiyatrosu
2009 Eda Toktay, Sarıpınar 1914, Çağdaş Sanat Merkezi
2009 Kardelen Yılmaz, Sarıpınar 1914, Çağdaş Sanat Merkezi
2009 Başak Akbay, Aç Sınıfın Laneti, Ankara Devlet Tiyatrosu
2009 Feray Darıcı, Fosforlu Cevriye, Ankara Devlet Tiyatrosu
2008 Sanlı Baykent, Köşebaşı.Ankara DT
2008 Yasin Yürekli, 403. Kilometre, Özgür Sahne
2008 Efe Çetinel, Kayıplar, Ankara DT
2008 Deniz Gökçe Kayhan, Aşk-ı Memnu, Ankara DT

Yenilikçi Tiyatro
2008 Denizden Gelen Kadın, Yeraltı Tiyatro

Belgesel Oyun
2009 Her Yönüyle Atatürk, Ankara Sanat Tiyatrosu

Tek Kişilik Prodüksiyon
2009 Ziver Armağan Açıl, Alemin En Güzel Hikayesi, Mavi Sahne

Müzikal Oyun
2009 Gülriz Sururi – Fosforlu Cevriye, Ankara Devlet Tiyatrosu

Özel Ödüller

2009 Kanal B
Başkent Üniversitesi Tv Kanalında Murat Atak’ın hazırlayıp sunduğu
ATÖLYE Programının Tiyatro yoğun içeriği nedeniyle,

2009 Cumhuriyet Gazetesi
Ankara Eki – Kültür ve Sanat içerikli yoğun yayınları nedeniyle,

2009 FOX TV
Kültür ve Sanat içerikli yoğun yayınları nedeniyle

2009 MAG Medya
Kültür ve Sanat içerikli yoğun yayınları nedeniyle

2008 Nurettin Odabaşı
Tiyatro Sahnelerinde bir ömür

2008 Prof Dr. Nurhan Karadağ
Geleneksel Türk Tiyatrosu çalışmaları nedeniyle,

2008 Kanal B
Başkent Üniversitesi Tv Kanalı olarak Tiyatroya verdiği önem sonucu
yayınlanan Tiyatro Programları nedeniyle,

2008 Haluk Yüce ve Murat Karahüseyinoğlu
Hayal Oyunları çalışmaları nedeniyle,

2005 AST (Ankara Sanat Tiyatrosu)
42 yıldır gurup tiyatro olma özelliğini sürdürmesinden dolayı

ESKİŞEHİR

Prodüksiyon : 2007 Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Eskişehir BB Şehir Tiyatrosu

Yönetmen:
2008 Enis Yıldız, V. Frank, Tiyatro Anadolu
2007 Mustafa Sekmen, Aşkın Karın Ağrısı, Tiyatro Anadolu

Erkek Oyuncu
2008 Ümit Aydoğdu, V. Frank, Tiyatro Anadolu
2007 Sermet Yeşil, Büyük Aşıkların Sonuncusu, Eskişehir BB Şehir Tiyatrosu

Kadın Oyuncu
2008 Başak Boran Oksal, Kantocu, Eskişehir BB Şehir Tiyatroları
2007 Aylin Aydoğdu, Kadınlar da Savaşı Yitirdi, Tiyatro Anadolu

Özel Ödüller
2009 Eskişehir BB Şehir Tiyatroları
Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği ile Tiyatro Günleri ile genç tiyatrocuları
bir araya getirerek Eskişehir Seyircisine sağladıkları seyir olanağı nedeniyle.

2007 Sinan Demirer
Eskişehir’de kaliteli tiyatro yapılmasındaki katkıları ve
Cezaevi Tiyatro Çalışmaları nedeniyle,

TRABZON

Prodüksiyon
2009 Trabzon Devlet Tiyatrosu, Rumuz Goncagül
2008 Trabzon Devlet Tiyatrosu, Düğün ya da davul

Yönetmen
2008 Volkan Özgemeç, Düğün ya da Davul, Trabzon Devlet Tiyatrosu
2007 Mesut Yüce, Barut Fıçısı, Trabzon Şehir Tiyatrosu

Erkek Oyuncu
2009 Fatih Topçuoğlu, Rumuz Goncagül, Trabzon Devlet Tiyatrosu
2008 Halil Ayan, Düğün ya da Davul, Trabzon Devlet Tiyatrosu
2007 Erşan Utku Ölmez , Ödenmeyecek, Ödemiyoruz, Trabzon Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu
2009 Sinem Şahin, Rumuz Goncagül, Trabzon Devlet Tiyatrosu
2008 Zeynep Ekin Öner, Deli Dumrul, Trabzon Devlet Tiyatrosu
2007 Ayla Baki, Ödenmeyecek, Ödemiyoruz, Trabzon Devlet Tiyatrosu

Yardımcı Erkek Oyuncu
2009 Kadri Özcan, Doğal Zehir, Trabzon Devlet Tiyatrosu

Canlandırmada Bütünlük (Ensamble)
2009 Doğal Zehir, Trabzon Devlet Tiyatrosu

Sahne Tasarımı
2009 Hakan Dündar, Troyalı Kadınlar,Trabzon Devlet Tiyatrosu

Kostüm Tasarımı
2009 Gül Emre, Troyalı Kadınlar, Trabzon Devlet Tiyatrosu

Koreografi
2009 Meltem Yorulmaz, Rumuz Goncagül, Trabzon Devlet Tiyatrosu

Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Ödülleri
2008 Burçin Demiral, Zamazingo, Trabzon Şehir Tiyatrosu

Özel Ödüller

2009

Trabzon Şehir Tiyatrosu, Kadınlık Sanatı Projesi

Özlem Şahin, Trabzon’da Tiyatro için yaptıkları kalıcı katkıları nedeniyle

Mesut Yüce, Trabzon’da Tiyatro için yaptıkları kalıcı katkıları nedeniyle

2008

Trabzon Devlet Tiyatrosu
20 yıldan beri Trabzon’lu tiyatro severlere kaliteli oyunlar sunarken,
bu sezon “TİYATRO’YA GİTMEYEN ÇOCUK” kalmayacak projesi nedeniyle

2007

Trabzon Gençlik Meclisi, Limitsizsiniz Projesi

İZMİR

Yönetmen
2009 Hayrettin Filiz, SACCO ve VANZETTİ, BTA
2008 Serdar Saatman, Phaedra’nın Aşkı, Tiyatro Oyunkutusu
2007 Metin Oyman, Kocasını Pişiren Kadın, İzmir Devlet Tiyatrosu

Erkek Oyuncu
2009 Barış Açıkgöz, SACCO ve VANZETTİ, BTA
2008 Yarkın Ünsal, Phaedra’nın Aşkı, Tiyatro Oyunkutusu
2007 Recai Topaç, Bir Efes Masalı, İzmir Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu
2009 Sevcan YAMAN, Misery Öldü, Oyun Kutusu
2008 Neriman Ahu Gönül, Kocasının Karısı, İzmir Han Tiyatrosu
2007 Şebnem Doğruer, Aayrılık, İzmir Devlet Tiyatrosu

Canlandırmada Bütünlük (Ensamble)
2009 DEÜ – GSF Deneme Topluluğu, Lorca’nın Kadınları
2008 Misafir, İzmir Devlet Tiyatrosu

Komedi Canlandırmada Bütünlük (Komedi Ensamble)
2009 Bir Daha Çal Sam, İzmir DT

Sahne Tasarımı
2009 Ayten Öğütçü, Bozuk Düzen, HAN

Kostüm Tasarımı
2009 Yıldız İpeklioğlu Jean d’Arc’ın öteki ölümü

Koreografi
2009 Orçun Masatçı, ”Palto” Sokak Oyunu Koreografisi, Yenikapı Tiyatrosu

Yenilikçi Tiyatro
2009 Narlıdere Belediye Tiyatrosu, Tiyatroimpro, Banyo

Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Ödülleri
2009 Cemre Özkan, SACCO ve VANZETTİ, BTA

Özel Ödüller
2007 İzmir Devlet Tiyatrosu
50 yıldan beri İzmir’lilere kaliteli oyunlar sunması nedeniyle,

BURSA

Prodüksiyon
2009 Deli İbrahim, Bursa BB Şehir Tiyatrosu

Yönetmen
2008 Mehmet Gökçer, Bu Can Benim Kime Ne?, Bursa Devlet Tiyatrosu
2007 Erdal Gülver, Neyzen, Bursa Devlet Tiyatrosu

Erkek Oyuncu
2009 Erkek Oyuncu: Emrah Burak Gürbüz, Fareler ve İnsanlar, Bursa Ekim Sanat
2008 Murat Karasu, Aldatma, Bursa Nilüfer Belediyesi Şehir Tiyatrosu
2007 Tuncer Talman,Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Bursa Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu

2009 Arzu Tan Bayraktutan, Asiye Nasıl Kurtulur, Bursa Devlet
2009 Ayşegül Günay Demir, Asiye Nasıl Kurtulur, Bursa Devlet
2008 Betül F. Gökçer, Bu Can Benim Kime Ne?, Bursa Devlet Tiyatrosu
2007 Fayha Çelenk, Tatlı Kaçık, Bursa Devlet Tiyatrosu

Sahne Tasarımı
2009 Sahne Tasarımı: Işın Mumcu, Çok Orijinal bir oyun

Kostüm Tasarımı
2009 Kostüm Tasarımı: Funda Cebi, Deli İbrahim

Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Ödülleri
2009 Zafer Altun, Bursa DT

Tek Kişilik Prodüksiyon
2008 Levent Aras, Ölümü Ardında Gezdirenler

Özel Ödüller
2008 Bursa Devlet Tiyatrosu
50 yıldan beri Bursa’lı tiyatro severlere kaliteli oyunlar sunması nedeniyle,

KOCAELİ

Prodüksiyon
2009 Kocaeli BB Şehir Tiyatrosu, Irk Bitig
2008 Kocaeli BB Şehir Tiyatrosu, İki Efendinin Uşağı

Yönetmen
2008 A. Nejat Birecik, Rita, Kocaeli BB Şehir Tiyatrosu

Erkek Oyuncu
2009 Taylan Ertuğrul, O Güzelim Kaymaklı Dondurma, Kocaeli BB
2008 Ufuk Aşar, Rita, Kocaeli BB Şehir Tiyatrosu

Kadın Oyuncu
2009 Betül Çobanoğlu, Çatışmalar , Kocaeli BB Şehir Tiyatrosu
2008 Funda İlhan, Rita, Kocaeli BB Şehir Tiyatrosu

Uyarlama
2009 Nabodja Bradic, Derviş ve Ölüm, Kocaeli BB Şehir Tiyatrosu

ANTALYA

Prodüksiyon
2008 Antalya Emniyet Müdürlüğü Polis Tiyatrosu, Yarınlara Geç Kalmadık

Yönetmen
2008 Prof. Dr. Nurhan Karadağ, Düğün Evi, Oyun Evi, Antalya Büyükşehir Şehir Tiyatrosu

Erkek Oyuncu
2008 Reha Özcan, Gergedan, Antalya Devlet Tiyatrosu

Canlandırmada Bütünlük (Ensamble)
2008 Düğün Evi, Oyun Evi, Antalya Büyükşehir Şehir Tiyatrosu

Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Ödülleri
2008 Özge Özgür, Antalya BB Şehir Tiyatrosu

ERZURUM

Prodüksiyon
2009 Erzurum Devlet Tiyatrosu, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir
2008 Erzurum Devlet Tiyatrosu, Kafkas Tebeşir Dairesi

Yönetmen
2009 Hakan Alkan, Giordano Bruno, Atatürk Üniv. G. S. Fak. Deneme Sahnesi
2008 Barış Erdenk, Kafkas Tebeşir Dairesi, Erzurum Devlet Tiyatrosu

Erkek Oyuncu
2009 İrfan Kılınç, İki Efendinin Uşağı, Erzurum Devlet Tiyatrosu
2008 Burak Altay, Tehlikeli Saplantı, Erzurum Devlet Tiyatrosu

Canlandırmada Bütünlük (Ensamble)
2009 Giordano Bruno, Atatürk Üniv. G. S. Fak. Deneme Sahnesi

Kadın Oyuncu
2009 Eylem Yıldız, İki Efendinin Uşağı, Erzurum Devlet Tiyatrosu
2008 Bahar Başar, Kafkas Tebeşir Dairesi, Erzurum Devlet Tiyatrosu

Sahne Tasarımı
2009 Hakan DÜNDAR, İki Efendinin Uşağı, Erzurum Devlet Tiyatrosu
2008 Hakan Dündar, Tehlikeli Saplantı, Erzurum Devlet Tiyatrosu

Kostüm Tasarımı
2009 Medine Yavuz, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Erzurum Devlet Tiyatrosu

Özgün Tiyatro Müziği
2009 Orhan Kaplan, Giordano Bruno, Atatürk Üniv. G. S. Fak. Deneme Sahnesi

Koreografi
2008 Sibel Erdenk, Kafkas Tebeşir Dairesi, Erzurum Devlet Tiyatrosu

Özel Ödüller
2008 Erzurum Devlet Tiyatrosu
10 yıldan beri Erzurum’lu tiyatro severlere kaliteli oyunlar sunması nedeniyle,

ADANA

Prodüksiyon
2009 Prodüksiyon:

Yönetmen
2009 Kemal Kocatürk, Barış, Adana Devlet Tiyatrosu
2008 Serhat Nalbantoğlu, Aykırı İkili, Adana Devlet Tiyatrosu

Erkek Oyuncu
2009 Devrim Evin, 6. Koğuş, Adana Devlet Tiyatrosu
2008 Gökhan Doğan, Tartuffe, Adana Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu
2009 Ahenk Demir, Ziyaretçi, Adana Devlet Tiyatrosu
2008 Demet İyigün, Derya Gülü, Adana Devlet Tiyatrosu

Yardımcı Erkek Oyuncu
2009 Murat Özben, 6. Koğuş, Adana Devlet Tiyatrosu

Sahne Tasarımı
2009 Şirin Dağtekin, Barış, Adana Devlet Tiyatrosu

Işık Tasarımı
2009 H.İbrahim Karahan, Ziyaretçi, Adana Devlet Tiyatrosu

Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Ödülleri
2008 Çağrı Turan, Adana Devlet Tiyatrosu

SAMSUN

Prodüksiyon
2008 Lidert, Samsun Düşevi Tiyatrosu

Oyun Yazarı
2009 Murat Can Kibiroğlu, İnsan Dükkanı, Samsun Düşevi oyuncuları

Erkek Oyuncu
2009 Cüneyt Gürbüz, Diriliş, Samsun Sanat Tiyatrosu

Yardımcı Erkek Oyuncu
2009 Seçkin Bıldırcın, İnsan Dükkanı, Samsun Düşevi oyuncuları

Sahne Tasarımı
2009 Ersoy Çelikpazu, İnsan Dükkanı, Samsun Düşevi oyuncuları

Koreografi
2009 İhsan Bengier, Diriliş, Samsun Sanat Tiyatrosu

Canlandırmada Bütünlük (Ensamble)
2009 Diriliş, Samsun Sanat Tiyatrosu
2008 Şu Çılgın Türkler, Samsun Sanat Tiyatrosu

Kerem Yılmazer “Genç Yetenek” Ödülleri
2009 Cem Uyan, İnsan Dükkanı, Samsun Düşevioyuncuları
2008 Şeyma Burcu Gül, Samsun Gazi Belediye Tiyatrosu

DİYARBAKIR

Özel Ödül
2009 Diyarbakır Devlet Tiyatrosu
20 yıldan beri Diyarbakır’lı tiyatro severlere kaliteli oyunlar sunması nedeniyle.

2009 Diyarbakır Şehir Tiyatrosu
Liselerarası Tiyatro Şenliği ile genç tiyatrocuları teşvik ve
tiyatro severleri bir araya getirmeleri nedeniyle.

KONYA

Özel Ödüller
2009 Konya Devlet Tiyatrosu
Türkçe Tiyatro Yapan Ülkelerin Tiyatrolarını Festival çerçevesinde
Türk Seyircisinin seyir yelpazesinin genişlemesine katkıda bulunmaları
nedeniyle.

2008 Konya Devlet Tiyatrosu
10 yıldan beri Konya’lı tiyatro severlere kaliteli oyunlar sunması nedeniyle,

SİVAS

Prodüksiyon
2009 Sivas Devlet Tiyatrosu, Hayvan Çiftliği

Yönetmen
2009 Yönetmen: Barış Erdenk, Hayvan Çiftliği, Sivas Devlet Tiyatrosu

Canlandırmada Bütünlük (Ensamble)
2009 Hayvan Çiftliği, Sivas Devlet Tiyatrosu

Koreografi
2009 Sibel Erdenk, Hayvan Çiftliği, Sivas Devlet Tiyatrosu

Özel Ödüller
2008 Sivas Devlet Tiyatrosu
10 yıldan beri Sivas’lı tiyatro severlere kaliteli oyunlar sunması nedeniyle,

VAN

Prodüksiyon
2009 Van ve Ankara Devlet Tiyatroları ortak yapımı, Ayyar Hamza

Erkek Oyuncu
2009 Cem Zeynel Kılıç, Çılgın Dünya, Van Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu
2009 Ebru Evren, Çılgın Dünya, Van Devlet Tiyatrosu

Özel Ödüller
2008 Van Devlet Tiyatrosu
10 yıldan beri Van’lı tiyatro severlere kaliteli oyunlar sunması nedeniyle,

Reklamlar

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s